Używanie urządzeń drukujących jest wciąż niezbędne, ponieważ wiele dokumentów stale ma postać papierową, gdyż ułatwia to ich wykorzystanie, a nierzadko również archiwizację oraz przechowywanie. W zależności od specyfiki realizowanych zadań oraz występujących potrzeb sięga się albo po drukarki, kopiarki czy kombajny wielofunkcyjne laserowe, gdzie wymagany będzie właściwy toner np. MPC2503, aż po sprzęt z technologią wydruku atramentowego. W tym przypadku nie obejdzie się bez zainstalowania odpowiednich pojemników z tuszem albo sięgnięcia po elementy z barwnikiem zintegrowane z głowicą drukującą. Może się jednak zdarzyć, że użytkownik napotka różne problemy techniczne niepozwalające na uzyskanie wydruków mimo uzupełnienia zużytego pojemnika. Przyjrzyjmy się temu bliżej.

Jak działa drukarka atramentowa?

Drukarki atramentowe pozwalają na uzyskanie wydruku dzięki nanoszeniu na podłoże kropel tuszu o bardzo małych rozmiarach. W tym celu używane są specjalne głowice piezoelektryczne, które pod wpływem napięcia powodują drgania kryształów poruszających membraną znajdującą się obok dyszy i tym samym tworzą ciśnienie wypychające drobiny barwnika osiadającego na nośniku. Dla uzyskania kolorowych wydruków używa się atramentu w barwach podstawowych – czarnego, żółtego oraz cyjanu i magenty.

Dlaczego mimo wymiany tuszu drukarka nie drukuje?

Przyczyny braku wydruków mimo wymiany pojemnika z tuszem mogą być różne, w zależności od tego, z jakim urządzeniem mamy do czynienia. Najczęściej powodem okaże się nieprawidłowe osadzenie cartridge-u, który nie ma styku z czujnikiem. W grę wchodzi także wykrycie przez oprogramowanie nieoryginalnego tuszu albo zatkanie się głowicy drukującej. Zdarza się też, że użytkownik zapomni o usunięciu paska folii zabezpieczającej. Problemem może być pomylenie symbolu i zamówienie pojemnika o podobnym kształcie, lecz przeznaczonego do innej drukarki.

Previous Post Next Post